Vybíráme zlaté náušnice podle tvaru obličeje.

Také často řešíte otázku, jaké zlaté náušnice by vám nejvíce slušely? Správně zvolený typ náušnic dokáže zvýraznit krásu a půvab každé ženy. Není snadné se zorientovat v množství tvarů, délek a velikostí. My vám pomůžeme! Tajemstvím úspěchu je totiž výběr podle tvaru vašeho obličeje.

Free Stock photos by Vecteezy

Tipy pro oválný obličej

Oválný obličej je přirozeně symetrický, jeho šířka odpovídá přibližně dvěma třetinám délky. Brada je zakulacená, čelist není nijak výrazná. S výběrem zlatých náušnic pro takto souměrný obličej si nedělejte starosti. Slušet vám budou kulaté i hranaté tvary, peckové náušnice i kruhy. Jen se vyvarujte příliš dlouhých a tenkých náušnic, které by váš obličej zbytečně prodlužovaly.

Tipy pro kulatý obličej

Kulatý obličej je charakteristický rovnováhou mezi šířkou a délkou. Brada je zakulacená a její šířka odpovídá šířce čela. Vybírejte vždy náušnice s hranatými tvary. Dokonale budou vypadat zlaté náušnice s visacími obdélníky. Pokud máte v oblibě kruhy, vždy volte variantu s hranatým profilem. Dlouhé a tenké visací náušnice vám opticky prodlouží obličej. Vyvarujte se oblých tvarů zlatých náušnic, které by váš obličej ještě více zakulatily.

Tipy pro obličej ve tvaru hrušky

U tohoto typu obličeje je nejširším místem čelist a směrem k čelu se obličej zužuje. Doporučujeme směřovat pozornost k lícním kostem. Zlaté peckové náušnice všech možných tvarů budou tou nejlepší volbou. Pokud se nebojíte experimentovat, budou vám slušet náušnice v horní polovině ucha. Nikdy nenoste visací náušnice nebo takové, jejichž dominantní část je na úrovni linie čelisti.

Tipy pro čtvercový obličej

Čtvercový obličej je charakteristický ostřejšími a výraznějšími rysy zejména v oblasti spodní čelisti a přibližně stejnou šířkou čela a lícních kostí. Pro tento tvar obličeje jsou vhodné zlaté kruhy, peckové náušnice nebo náušnice ve tvaru spirály. Vyvarujte se hranatých tvarů a příliš dlouhých náušnic.

Tipy pro obličej ve tvaru srdce

Tento typ obličeje se nazývá také trojúhelníkový. Typickým znakem je užší špičatá brada a širší lícní kosti. Čelo tvoří nejširší část obličeje. Pro tento typ obličeje jsou ideální náušnice, které mají dominantní spodní část. Dobrou volbou budou zlaté kruhy s asymetrickou tloušťkou. Vyhýbejte se krátkým náušnicím a také kulatým náušnicím s malým průměrem.

Tip na praktickou pomůcku! Nevíte-li si rady s určením typu vašeho obličeje, postavte se s odhrnutými vlasy před zrcadlo a obkreslete na něj rtěnkou obrys svého obličeje, který vidíte. Přejeme vám, aby vás nákup bavil a vybrali jste ty nejkrásnější zlaté náušnice!

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.