Mystický význam drahých kamenů

Podle dávných pověstí mají prý drahé kameny působivé účinky na naše tělo, mysl i duši. Jejich barva může být pro nás důležitější, než bychom si mysleli. Pojďme se dozvědět o významu barev drahých kamenů něco více a nechme se inspirovat.

Safír

Safír je už od pradávna známý jako kámen moudrosti. Zlepšuje naše soustředění a uklidňuje mysl. Blahodárně působí na naše oči, posiluje cévy. Podporuje detoxikaci organismu a působí proti stresu. Modrá barva safíru uklidňuje, vyvolává pocit vyrovnanosti a důvěry. Růžový safír je zosobněním něžnosti a jemnosti. Podívejte se na naše šperky se safíry.

Ametyst

Síla ametystu přináší svému nositeli odvahu a štěstí. Je to kámen, který se často používá k meditačním a duchovním účelům. Navozuje duševní klid, odstraňuje strach, ulevuje od bolestí hlavy a očí. Může pomoci při léčbě závislostí. Často se o ametystu mluví také jako o kamenu zamilovaných. Jeho fialová barva je barvou nadhledu, klidu a rozvahy. Prohlédněte si naši nabídku šperků s ametysty.

Smaragd

Smaragd odstraňuje negativní energii a vyvolává pozitivní emoce. Pomáhá najít sílu překonat životní nezdary, rozšiřuje vědomí a hlubší poznání sebe sama. Také posiluje imunitu, léčí záněty a pomáhá při rekonvalescenci. Zelená barva smaragdu je barvou života, naděje a energie. Podívejte se na naše smaragdové šperky.

Černý diamant

Tento jedinečný drahý kámen vyjadřuje vznešenost, stabilitu a jistotu. Budí respekt a může znamenat i jistou nedostupnost. Černá barva kamene symbolizuje vášeň a sílu. Šperky s černým diamantem jsou opravdu výjimečné, prohlédněte si je!

Citrín

Citrín byl od nepaměti obdivován jako sluneční kámen. Je znamením jistoty, naděje a vnitřní pohody. Pomáhá při léčbě cukrovky a pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu. Žlutá barva citrínu je barvou energie, kreativity a nápaditosti. Podívejte se na naši nabídku šperků s citríny.

Mystickému významu drahých kamenů nemusí každý člověk uvěřit. Je však jisté, že drahý kámen vyloudí na tváři každé ženy úsměv. A tak tímto směrem jejich kouzlo funguje opravdu přesvědčivě.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.