Jedinečný zlatý přívěsek jako symbol pro milovanou osobu

Již od pradávna si lidé vyráběli různé amulety a talismany, které si věšeli na krk. Věřili, že přívěsky mají magickou moc, která je může ochránit před zlými duchy, před nemocemi či nepřáteli, nebo jim naopak přinést štěstí či blahobyt. Postupem času se funkce přívěsků změnila, a lidé začali vyrábět šperky nejen jako symbol nebo předmět s magickou mocí, ale i jako ozdobu a demonstraci bohatství.

Mezi nejznámější kultury, které takto vyráběly šperky, je bezesporu starověký Egypt. Mezi další patří například Féničané, mykénské Řecko, které se pyšnilo výjimečným zpracováním zlatých šperků, Etruskové s jedinečnou technikou granulace, Římané se svými pompézními šperky či Keltové s nevídanou sklářskou technikou. Postupem času se vyvíjely různé techniky, bylo objeveno nepřeberné množství kovů a drahých kamenů, a šperky se rychle staly výsadou bohatých a mocných. Vliv na výrobu šperků mělo samozřejmě i náboženství – například kříž se stal symbolem křesťanství, a na krku jej nosili jak chudí, tak mocní.

V dnešní době plní šperky primárně funkci ozdob, pro mnoho lidí však často znamenají více. Pokud hledáte opravdu osobní dárek, který bude pro obdarovaného vždy znamenat něco významnějšího než obyčejný šperk, zkuste se zamyslet nad konkrétním motivem a věnovat jej specificky danému blízkému.

Nejčastějším motivem přívěsků je bezesporu srdce. Srdíčko je symbolem lásky, zamilovanosti, věrnosti. Pokud chcete beze slov říct „Miluji Tě“, věnujte přívěsek se srdíčkem. Vybrat můžete z bílého, žlutého či růžového zlata, s diamantem či jiným drahým kamenem. Zvolit dále můžete například již zmíněný křížek, doporučujeme si však předem ověřit vztah obdarované osoby k Bohu. Symbolem štěstí, naděje i lásky je čtyřlístek. Jeho čtyři lístky symbolizují roční období a přírodní živly. Kotva zase představuje naději světlých zítřků.

Velice oblíbené jsou přívěsky ve tvaru písmen nebo přívěsky s vygravírovanými nebo vyrytými písmeny. Písmenko nejčastěji znamená počáteční písmeno jména partnera, dětí či vlastního jména. Na přívěsek můžete například nechat vyrýt i speciální datum, které má pro obdarovaného osobní význam. V nabídce najdete i krásné přívěsky v podobě pírek, vloček, souhvězdí či velice zajímavé abstraktní tvary. Neváhejte vybrat přívěsek ozdobený diamantem, safírem, rubínem či perlou. A nezapomeňte, i šperk v oblíbené barvě může pro obdarovanou osobu hodně znamenat!

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.