Jak vybrat ten správný šperk podle barevné typologie?

Free Stock photos by Vecteezy

Rozlišujeme čtyři základní typy žen podle barvy vlasů, očí a tónu pleti. A proto také každé ženě sluší jiný druh šperku. Naučte se, jak vybrat ten správný šperk právě pro vás.

Jarní typ

Jste žena s plavými vlasy, modrýma, šedýma nebo oříškovýma očima? Máte světlou pleť se zlatavým nádechem, často s pihami? Pak patříte k ženám jarního typu.

Těmto ženám sluší šperky ze žlutého nebo růžového zlata, menší velikosti a jemných tvarů. Pokud jsou to šperky s drahými kameny, pak by barva kamenů měla být světlá, pastelová. Dobrou volbou budou světle modré nebo bílé opály. Z naší nabídky šperků ze žlutého a růžového zlata si určitě vyberete.

Letní typ

Máte chladné blond nebo popelavě hnědé vlasy? Vaše oči jsou modré, šedomodré nebo hnědé a vaše pleť má studený narůžovělý tón? Pak jste žena letního typu.

Letním typům sluší stříbrné šperky, šperky s patinou a šperky z bílého zlata. Mohou být větší velikosti a výraznějších tvarů. Dokonale budou vypadat šperky s azurově modrým topazem, jemně fialovým ametystem nebo briliantem. Vybírat můžete v sekci šperků z bílého zlata.

Podzimní typ

Je tón vaší pleti teplý se zlatavým nebo broskvovým nádechem? Máte hnědé, zelené nebo jantarové oči a hnědé, kaštanové či zrzavé vlasy? Pak patříte k ženám podzimního typu.

Tomuto typu sluší šperky ze žlutého zlata, mohou být masivnější a výraznější. Šperky s drahými kameny by měly být v zemitých barvách, dobrou volbou bude achát, zlatý topaz nebo smaragd. Podívejte se na naši nabídku šperků ze žlutého zlata.

Zimní typ

Máte velmi tmavé vlasy s chladnými odlesky a světlou až alabastrovou pleť? Vaše oči jsou temně modré, šedé nebo černé? Pak jste žena zimního typu.

Těmto ženám sluší vždy šperky ze stříbra a bílého zlata. Šperky s drahými kameny by měly být v sytých odstínech, výrazné a třpytivé. Safír, rubín nebo briliant jsou ty správné drahé kameny pro vás. A se šperkem s černým diamantem budete nepřehlédnutelná. Z naší nabídky diamantových šperků z bílého zlata vyberete šperk přesně pro vás.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.