"Velká trojka drahokamů" - vyberte šperky s drahokamy, ve kterých každý zazáří!

Výběr šperku s kamenem nemusí být vždy jednoduchá záležitost. Asi nikdy neuděláte chybu, pokud zvolíte neutrální diamant, co se však podívat po něčem originálnějším? Drahé kameny jsou již odpradávna symbolem magické síly, moci a schopností. Už ve starém Egyptě či Mezopotámii lidé věřili v kouzelnou moc drahých kamenů - podle nich byly schopné zahánět zlé síly a duchy, léčit, chránit i přinášet štěstí. I dnes jsou drahé kameny nebo polodrahokamy pro některé lidi symbolem, na který nedají dopustit. Pojďme si představit ty nejzářivější drahé kameny, které mohou zdobit vaše blízké, a snad jim i ukázat tu bájnou kouzelnou moc...

Rubín

Rubín je růžový až červený kámen, který se skládá převážně z minerálu korundu, s příměsí chromu. Má výjimečnou tvrdost a odolnost, a tak i ideální vlastnosti pro broušení. Mezi nejvýznamnější naleziště patří Myanmar, Thajsko, Tanzánie, Mozambik, Madagaskar. Rubín byl podle Indů opravdovým králem mezi drahokamy. Přinášel životní sílu, plodnost, léčivé schopnosti, energii Slunce a vesmíru. Středověcí astronomové z rubínů brousili čočky do dalekohledů. Podle příběhů Marca Pola nabídl cejlonský král celé jedno významné město své země výměnou za krásný velký rubín. Dodnes je považován za nejvýraznější a nejkrásnější drahokam, a to zejména díky jeho mnoha odstínům červené barvy. Bývá také symbolem lásky a vášně. Je drahokamem znamení Berana a Lva, a drahokamem měsíce červenec. Podívejte se na naši nabídku rubínových prstenů.

Smaragd

Smaragd je nejdražší odrůda berylu s obsahem chrómu - díky němu má charakteristickou sytě zelenou barvu. Nejznámějším místem výskytu je Kolumbie, najdete jej však i v Brazílii, Zambii, Indii či Afghánistánu. První smaragdové doly se vyskytovaly již 3500 let před naším letopočtem ve Starověkém Egyptě. Byl prý oblíben i ve starověkém Římě, císař Nero se podle historických zmínek měl dívat na gladiátorské hry skrz broušený smaragd. Známý byl i mezi Indiány, kteří mu přisuzovali kouzelnou moc, která dokáže přinést štěstí a blahobyt. Mezi nejslavnější šperky se smaragdy patří například Náhrdelník španělské inkvizice, Hookerova smaragdová brož nebo Andská královská koruna. Pro smaragd je typický speciální emeraldový brus ve tvaru obdélníku, se seříznutými rohy. Je drahokamem znamení Býka a Raka, a drahokamem měsíce květen. Podívejte se na naši nabídku smaragdových prstenů.

Safír

Safír může mít mnoho krásných barev, my vám však představíme ten nejkrásnější - modrý safír. Jedná se o monokrystal korundu s příměsí titanu a železa. Stejně jako rubín je po diamantu druhým nejtvrdším drahokamem na světě, má číslo 9 na Mohsově stupnici. Nejvýraznější modrou barvu mají safíry kašmírské, barmské a srílanské. Safíry jsou velice často tepelně opracovány, aby bylo dosaženo intenzivnější modré barvy. Lidé ve středověku byli přesvědčeni, že safír chrání cestovatele a dobrodruhy. Safír je symbolem moudrosti, šperky s ním jsou tedy perfektní k promoci či maturitě. Velkou oblibu získaly safíry po žádosti prince Charlese o ruku Diany, které daroval právě prsten s modrým safírem. Totožný prsten pak věnoval princ William svojí nastávající Kate. Safír je drahokamem znamení Býka a Panny, a drahokamem měsíce září. Podívejte se na naši nabídku safírových prstenů.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.