Zásnubní a snubní prsteny, symbol lásky a společného života

V životě dvou lidí, kteří se milují, jsou dva výjimečné dny, které zůstanou dlouho ve vzpomínkách. Je to samozřejmě den svatební a také den zásnub. A kdyby vzpomínky časem vyprchaly, připomene je šperk, který je pro tyto významné události tak typický – zásnubní a snubní prsten. Vybrat zásnubní a snubní prsten je úkol nelehký. Máme pro vás několik užitečných rad, které vám jistě pomohou vybrat ten nejkrásnější.

Zásnubní prsten

Zásnubním prstenem dává muž ženě najevo svůj vážný zájem o budoucí sňatek. Pro každou ženu je žádost o ruku důležitý moment v jejím životě a ženy ho velmi citově prožívají. A proto pánové, dejte si práci s výběrem zásnubního prstenu i s organizací celé zásnubní „akce“.

Klasický zásnubní prsten má uprostřed zasazený jeden kámen a hodí se pro ženy, které upřednostňují jednoduchost, střídmost, či eleganci. Pokud je partnerka originální nebo i trochu extravagantní, můžete vsadit na odvážnější model, který lépe vystihne její osobnost. Nezapomeňte si dobře prohlédnout, jaké šperky vaše partnerka obvykle nosí. K bílému zlatu se nebude hodit zlato žluté a naopak. Rozhodujícím faktorem při výběru zásnubního prstenu je také cena. Podle ceny se velmi pravděpodobně budete rozhodovat mezi prstenem se zirkonem nebo s diamantem. Na první pohled je mezi nimi jen nepatrný rozdíl, z hlediska hodnoty a kvality obrovský. Diamant je symbolem nestárnoucí hodnoty, jeho jiskřivý lesk nikdy nezmizí, na rozdíl od zirkonu. A snahu investovat do milované osoby trochu víc každá žena náležitě ocení, to nám věřte.

Snubní prsteny

Zásadní pro výběr snubních prstenů je materiál, ze kterého budou vyrobeny. Žluté nebo bílé zlato, či snad platina? O barvě zlata by měla rozhodnout spíše žena, snubní prsten musí ladit s ostatními šperky, které běžně nosí. Zlato je tradiční materiál, pozor dejte na jeho ryzost. Ryzost znamená poměr drahého kovu a ostatních přidaných kovů ve slitině. Ryzost 585, označovaná také 14 karátů, je nejpoužívanější. Obsahuje 585 dílů zlata a 415 dílů přidaných kovů.

Platina je stříbřitě bělavý drahý kov, u kterého si můžete být jisti, že jeho barevnost bude po celou dobu nošení šperku stálá. Máte-li jasno, z jakého kovu budou vaše snubní prsteny, zbývá už jen rozhodnout se, zda budou prsteny osázeny diamanty nebo zirkony, či nikoliv. Častou volbou je hladký prsten pro muže a prsten zdobený kameny pro ženu.

Máme pro vás spoustu nádherných zásnubních i snubních prstenů, z nichž si jistě každý vybere ten svůj jedinečný. Pak už zbývá jen uložit prsteny do krabičky a čekat na ten nejkrásnější den ve vašem společném životě.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.